Havaalanına Zamanında Varmak için İpuçları

Havaalanına zamanında varmak birçok insan için problem haline gelebilir. Bunun birincil sebebi havaalanlarının uzak lokasyonlarda yer alması ve trafik sorunun olmasıdır. Ancak yine de havaalanına zamanında varmak için ipuçları bulunur. Transfer Datça olarak yazımızda sizlere bu ipuçlarını vereceğiz.

Ulaşım Aracını Önceden Hazırlayın

Çoğu zaman son dakikalarda taksi ve toplu taşıma bulmak zor olmaktadır. Bu sebeple ulaşım aracını önceden hazırlamak ve yolculuk güzergahını tespit etmek önemlidir. Örneğin eviniz ve havalimanı arasında 60 dakikalık bir mesafe varsa 10 dakika önceden çıkmanızı öneriyoruz. Trafik başınıza bela olabilir.

Uçuş Sırasında Gerekli Belgeleri Önceden Hazırlayın

Gece geç saatlerde ya da sabah erken saatlerde tüm belgeleri bulmaya çalışmak sizi geç bırakabilir. Bunun yanında bazı belgeleri almayı dahi unutabilirsiniz. Bu sebeple belgeleri önceden hazırlamalı ve hatta çantanıza koymalısınız. Eksiklerinizi önceden kontrol etmek sizleri geç kalma sorunlarından kurtaracaktır.

Valizi Önceden Toparlayın

Valiz ya da çanta kullanacakların önceden hazırlık yapması ve tüm eşyalarını yerleştirmesi önemlidir. Mümkünse 2 gün önceden hazırlık yapmalı ve son gün kontrol etmelisiniz. Tüm eşyalar bir anda aklınıza gelmeyebilir. Son anda çantanızı kontrol etmek hem ulaşım aracını kaçırmanıza hem de bekletmenize yol açar.

Bir Gün Öncesinde İyice Dinlenin

Yorgun olmak erken kalkmanızı ve hazırlık yapma sürenizi etkiler. Yorgun hissettiğiniz zamanlarda hızlı hazırlanmak zor olabilir. Aynı zamanda belirlediğiniz saatte uyanamayabilirsiniz. Üstelik tüm yolculuk boyunca zorluk çekmemek için de iyice dinlenmeniz gerekir.

Çocuklar Seyahat Fikrine Hazırlanmalı ve Organize Edilmeli

Çocuklar seyahat konusunda büyükler kadar bilinçli olamayabilirler. Bu sebeple onları önceden bu fikre alıştırmak gerekir. Örneğin onların valizlerini önceden toparlamalı, tüm gerekli eşyaları yanınıza aldığınızdan emin olmalısınız. Son olarak çocukları erken yatırmak ve yarın yolculuk yapacaklarını iyice anlatmak önemlidir.

Transfer Datça ile Geç Kalmaların Önüne Geçin

Ulaşım aracının önceden hazırlanmasının önemli olduğunu zaten belirtmiştik. Transfer Datça ile tam vaktinde havalimanında olmak oldukça kolay. Rezervasyon yaptığınız tarih ve saatte VIP araçlarımızla sizleri bekliyor olacağız. Rotayı önceden hesaplayacak ve olası aksamaların önüne geçeceğiz.

Eğer siz de ailenizle birlikte konforlu bir yolculuk yapmak ve zamanında varmak istiyorsanız linke tıklayarak bizim hakkımızda daha detaylı bilgi edinebilir ve hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.